Analiza oferty dla klientów indywidualnych w Getin Banku

11 czerwca
21:09 2017

Na rynku bankowym od dawna trwa ostra rywalizacja o klienta, a banki stosują różne fortele, aby przyciągnąć w swoje progi jak najwięcej klientów. Getin Bank stara się zachęcić klientów do skorzystania ze swojej oferty poprzez stosowanie przeróżnych promocji. Przeanalizujmy je.

Każdy bank stara się przyciągnąć do siebie jak najwięcej klientów, przygotowując dla nich nawet nagrody rzeczowe lub premie pieniężne. Getin Bank również ma w swojej ofercie podobne propozycje.

Zarabiaj na zakupach

Konto Getin UP pozwala na zarabianie na zakupach, nawet 50 zł miesięcznie. Warunkiem jest dokonanie co najmniej 5 transakcji za pomocą karty płatniczej wydanej do konta.

Za założenie takiego ROR-u, a także za jego prowadzenie właściciel nie zapłaci ani grosza. Choćby dlatego warto sprawdzić tę ofertę. Oczywiście nie zapominając, do czego konto osobiste ma nam służyć. Czy do aktywnego korzystania z niego, czy też jedynie do wpłacania i wypłacania pieniędzy oraz opłat podstawowych rachunków.

Oszczędzaj na 4 proc. w skali roku

W Getin Banku można również założyć przyzwoicie oprocentowane konto oszczędnościowe. Aby założyć rachunek oprocentowany na 4 proc. w skali roku, należy posiadać również konto osobiste. Co istotne, bank zapewnia, że oprocentowanie nie zmieni się aż do końca 2016 roku.

W chwili obecnej, konkurować pod tym względem mogą jedynie konta oszczędnościowe ING Banku Śląskiego oraz Smart Banku. Oferują one konta oszczędnościowe oprocentowane na 3 proc.

Lokata na Start nadal w czołówce

Na rynku lokat bankowych niestety od dawna nie najlepiej się dzieje. Stała obniżka stóp procentowych dała się we znaki oszczędnym. Trudno jest obecnie znaleźć wysoko oprocentowane depozyty, ale Lokata na Start Getin Banku nadal jest w czołówce najlepszych lokat na rynku.

Lokata na Start zakładana jest wprawdzie jedynie na dwa miesiące, ale po wygaśnięciu umowy w każdej chwili można ją odnowić, nie zawierając drugiej umowy, choć już na standardowych warunkach. Maksymalna kwota wpłaty wynosi 10 tys. zł.

Można pożyczyć nawet 200 tys. zł

Kredyty gotówkowe Getin Banku nie odbiegają nadto od standardowej oferty bankowej. Maksymalny okres spłaty to 8, dostępne kwoty to nawet 200 tys. zł. Niestety – prowizja wynosi aż 7,99 proc.

Energooszczędny w Getin Banku

Getin Bank ma również ciekawą propozycję ekologicznego kredytu hipotecznego. Kredyt ten przeznaczony jest na budowę jednorodzinnego domu energooszczędnego. Jest to korzystna propozycja, bowiem nie dość, że można zyskać na dopłacie, to jeszcze również na zaoszczędzeniu energii cieplnej. Dotacja przeznaczona jest z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

W ofercie swojej Getin Bank ma również inne oferty kredytów hipotecznych, ale te niestety nie są notowane w rankingach na zbyt wysokich miejscach.