Jak otrzymać dotacje z Unii Europejskiej ?

25 lutego
16:53 2014

Czym dokładnie jest Unia Europejska? Nie jest ona krajem, nie jest międzynarodową organizacją ani stowarzyszeniem? To ona łącznikiem pomiędzy zrzeszonymi krajami. Jej flagowym zadaniem jest ścisła współpraca z członkowskimi państwami.

Idea jaka jej przyświeca to bezpieczeństwo i dostatek. W poniższym artykule zajmiemy się kwestią dotacji jakie Unia gwarantuje swoim państwom. Dotacje z unii są to pieniądze jakie otrzymują kraje członkowskie na różnego typu cele.

Dzielą się one na kilka podstawowych kryteriów. Pierwszymi są dotacje z unii związane z prowadzeniem firmy. Służą one do wsparcia finansowego przedsiębiorców, którzy rozpoczęli realizację własnego planu biznesowego. Nawet przyszli przedsiębiorcy mogą skorzystać z unijnych dotacji. Unijne profity finansowe wspierają również finansowo rolników oraz ludzi bez stałego zatrudnienia. Ostatnie lata są prawdziwym unijnym oblężenie.

Wszędzie obserwujemy unijne „macki”. W ciągu ostatnich dwóch lat najbardziej skorzystali na tym te osoby, które planowały szkolenia zawodowe. Unia Europejska z intensywnością wspiera osoby, które chcą poszerzać swoje horyzonty zawodowe. Zajmijmy się jednak dotacjami ukierunkowanymi na osoby o własnym pomyśle na życie. Posiadasz innowacyjny projekt i chciałbyś zgłosić go do unijnego konkursu? Śpiesz się bowiem masz bardzo mało czasu. Z roku na rok coraz trudniej jest otrzymać finansowanie z unii. Dotacje unijne dla młody biznesmenów były dostępne jedynie do 2013 roku.

Dotacje z Unii dzielą się na fundusze strukturalne – są to instrumenty Polityki Strukturalnej Unii Europejskiej. Zajmują się finansowym wsparciem gospodarek krajów , które są w kiepskiej kondycji finansowej. Jak wiadomo takich państw dzisiaj jest wiele.