Różne fundusze różne problemy

28 października
15:06 2014

Jest wiele rodzajów funduszy ale tylko w kilku przypadkach potrzebny jest nam ranking funduszy aby sięgnąć po jak najlepsze fundusze, bo o to nam w zasadzie chodzi.

Inna jest bowiem sytuacja jeżeli chodzi o fundusze socjalne których żaden pracownik nie musi wybierać ponieważ jego składki idą właśnie na tworzenie jednego funduszu socjalnego z którego później mogą być finansowane wyjazdy na urlop, czy też zapomogi pracownicze.

Inne zadania ma też bankowy fundusz gwarancyjny i w tym przypadku żaden ranking funduszy również nie jest potrzebny.

Inne zadania maja fundusze strukturalne przeznaczone na przykład na pomoc unii europejskiej krajom unijnym mniej rozwiniętym.

Inne zadania maja fundusze emerytalne oraz fundusze inwestycyjne.

W tych ostatnich przypadkach ranking funduszy jest jak najbardziej potrzebny ponieważ wskazuje przyszłym emerytom oraz inwestorom na jakie fundusze emerytalne i inwestycyjne najlepiej stawiać i jakie są w danym czasie najlepsze w analizach organizatorów takich rankingów.

Zacznijmy od funduszy inwestycyjnych dla których jest to w chwili obecnej dość trudny okres ponieważ jak wiadomo na rynkach inwestycyjnych brak jest koniunktury ponieważ aktualnie jesteśmy w szponach kryzysu. Tak więc jest to trudny czas dla inwestorów i trudno do podejmowania decyzji inwestorskich w jakie fundusze najlepiej jest teraz inwestować gdy ryzyko inwestycyjne jest tak duże. Nikt przecież nie chciałby stracić swoich pieniędzy ale jeżeli podejmuje decyzję o inwestowaniu na tym rynku powinien się z tym liczyć. Wprawdzie ranking funduszy inwestycyjnych może w jakiś sposób ukierunkować inwestora ale nie jest jedyną i stuprocentową wykładnią.

Podobnie jest na rynku funduszy emerytalnych, a może nawet jeszcze gorzej ponieważ tak od dawna toczy się wojna pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami obecnego systemu i tak naprawdę ranking funduszy emerytalnych niewiele zmienia, ponieważ przyszli emeryci maja podjąć decyzję czy w ogóle pozostają przy otwartych funduszach emerytalnych czy też przechodzą do ZUS.

Tak wiec inne to problemy w różnych rodzajach funduszy i nic w tej sytuacji nie można mierzyć jedna miara.