Co dobrego wynika z funduszy unijnych ?

25 lutego
16:50 2014

Coraz częściej w Europie mówi się o funduszach unijnych. Efektu jaki dają trudno nie zauważyć chociażby na polskich drogach. Wiele dróg czy autostrad zostało wyremontowanych z ramienia funduszy unijnych. Fundusze strukturalne UE są bowiem bardzo potrzebne . Jednak czy oby na pewno wspólnota europejska nie będzie chciała nic w zamian?

Fundusze strukturalne UE są to finanse , które mają być przeznaczone na tak zwany zbożny cel. Wszystko zależy od tego z jakiego programu czy tez projektu korzystamy. Fundusze unijne są bowiem podzielone na wiele różnych kategorii z czego bardzo duża ilość idzie wyłącznie na dokształcanie kadr pracowniczych. Wiele osób pracujących w firmach często uczęszcza na różnego rodzaju szkolenia czy kursy.

Unia organizuje również takowe dla osób pozbawionych pracy. Przykładem są szkolenia z zakresu informatyki dla osób , które mają powyżej 50 roku życia. Jest to uśmiech w stronę tych, którym o prace jest coraz trudniej ze względu na ogromne wymagania rynkowe. Fundusze unijne są również przekazywane na infrastrukturę. W ciągu ostatnich kilku lat w naszym kraju odremontowano tysiące dróg. Dzięki owym funduszom możemy sobie pozwolić na wygodniejsze życie. Jednak czy nie jest to coś w rodzaju wabika. Czy Unia nie robi tego wszystkiego po to aby mieć nad nami swego rodzaju kontrolę? Wiele osób uważa , że tak jednak są to osoby, które od początku do końca są przeciwne europejskiej wspólnocie. Według nich doprowadzi ona do zagłady. Mimo to krążą prognozy, że Unia Europejska wisi na tak zwanym włosku. Według niektórych ekonomistów z przyczyn czysto finansowych nastąpi jej rozłam w ciągu kolejnych kilku lat.

Nie nam to oceniać, jak będzie zobaczymy na przestrzeni kilku następnych lat. Pewne jest jednak to , ze unia dla Polski zrobiła póki co bardzo dużo.